Podróże

Tokio – miasto, które warto odwiedzić

Tokio jest niezwykle żywym i ekscytującym miejscem do odwiedzenia. Tokio jest domem dla prawie czternastu milionów ludzi, a jego gęstość zaludnienia wynosi ponad sześć milionów na kilometr kwadratowy, co czyni je jednym z najsilniej skolonizowanych regionów na świecie. Miasto jest również największą atrakcją turystyczną Japonii i przyciąga turystów jak magnes.

Jeśli chodzi o Tokio, myśl raczej futurystycznie niż antycznie, ponieważ stolica Japonii jest współczesną metropolią, w której nie znajdziesz historycznych budynków na każdym rogu ulicy. Wiele z pozostałych sanktuariów Shinto i świątyń buddyjskich pozostaje w cieniu wysokich wieżowców miasta, lecz tradycyjne japońskie wartości kulturowe nadal istnieją obok powierzchownej nowoczesności Tokio.

Jest to rozległe miasto, co utrudnia, jeśli nie uniemożliwia, wybór miejsc, które warto odwiedzić w Tokio podczas pierwszych wakacji. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, oto dziesięć najważniejszych rzeczy do zrobienia w Tokio, które naprawdę powinny znaleźć się na liście rzeczy, które każdy musi zrobić, kiedy tam pojedzie.

Themed Cafes

Wysoko na liście bardziej niezwykłych rzeczy do zrobienia w Tokio znajduje się kawa w kawiarni tematycznej. Niektóre z kawiarni tematycznych w Tokio są dość dziwne, ale są też niesamowicie zabawne. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pójść do kawiarenki dla zwierząt, kawiarenki dla pokojówek czy kawiarenki z motywami filmowymi, prawdopodobnie będzie to jedna z najdziwniejszych rzeczy, jakie będziesz robić podczas pobytu w Tokio.

Animal Cafes
Idea kocich kawiarenek wywodzi się z Tokio i rozpowszechniła się na całym świecie, stając się światowym trendem. W Tokio tematyka kawiarni rozszerzyła się o różne zwierzęta, ptaki i gady, więc jeśli nie jesteś miłośnikiem kotów, możesz teraz wybrać inny gatunek do spędzenia wolnego czasu.

Jeśli chcesz odwiedzić kawiarnię dla kotów w Tokio, wybierz się do Temari no Ouchi. Jest to niesamowita kawiarnia dla kotów, w której koty zamieszkują luksusowe, fantastyczne środowisko, które z łatwością mogłoby zostać zainspirowane przez bajkę. Jeśli fantasy wonderlands nie są Twoim ulubionym miejscem, odwiedź ultranowoczesny, zorientowany na koty lokal Mocha Shibuya. Miłośników ptaków ucieszy wizyta w Akiba Fukurou, który jest domem dla menażerii sów. Jedną z najbardziej dziwacznych kawiarni o tematyce zwierzęcej w Tokio jest Chiku Chiku, która hoduje jeże, nie w klatkach, ale w miniaturowych domkach dla lalek z własnymi meblami. Tokyo Snake Center nie jest miejscem, gdzie można napić się kawy, jeśli cierpisz na ofiofobię, ale jeśli kochasz węże, to będziesz w siódmym niebie.

Kawiarnie dla pokojówek

Jeśli kochasz fantazyjną sukienkę lub kawę serwowaną z odrobiną dramatyzmu, możesz cieszyć się tokijskimi kafejkami dla pokojówek. W kafejkach dla pokojówek kelnerki noszą stroje pokojówek, aby służyć swoim klientom, a w niektórych, jak w At-Home Cafe, wykonują również piosenki i tańce. W Tokio jest wiele kawiarni dla pokojówek, ale Cure Maid Cafe, At-Home i Maidreamin to trzy z najlepszych. Aby zapoznać się z wariacją na temat płci, w której to właśnie kelnerzy obsługują Cię, udaj się do Swallowtail Butler Cafe. Zwłaszcza Maidreamin jest bardzo popularnym miejscem w Tokio, więc aby mieć pewność, że otrzymasz miejsce, które musisz zarezerwować online przed wyjazdem.

Inne Themed Cafes

W Tokio jest dużo więcej kawiarni tematycznych, więc jeśli lubisz coś bardziej różnorodnego niż pokojówki i jeże, sprawdź te. The Vampire Cafe, Pokemon Cafe, Moomin House Cafe czy Alice In Magical Land Cafe, która zadziwiająco ekstrawagancko ozdobiła je historią Alicji w Krainie Czarów. Aby zrobić fantastyczne zdjęcie Instagram, odwiedź tętniącą życiem, kolorową Kawaii Monster Cafe, a będziesz podążać śladami Kim Kardashian.

Zobacz przyszłość w Odaibie

Tokio to przede wszystkim technologia i miasto, w którym rzeczywiście można doświadczyć, jak może wyglądać przyszłość. Aby zobaczyć coś futurystycznego w Tokio, większość ludzi wybiera się do Robot Restaurant. Robot Restaurant nie jest restauracja, ale lokal w piwnicy z kabaretowym show, podczas którego ogromne roboty i przebrane dziewczyny tańczące występują do japońskiego techno-muzyki pod niesamowitym pokazem światła. Spektakularne jest fantastyczne, ale nie jest to najlepsze miejsce, aby zobaczyć, jak świat będzie się rozwijał w najbliższych latach.

Żadna wizyta w Tokio nie jest kompletna bez zwiedzenia Odaiba, sztucznej wyspy w Zatoce Tokijskiej. Chociaż Odaiba wydaje się być ogromnym parkiem rozrywki, to jednak jest to o wiele więcej niż tylko to. W Odaibie można odkryć sztukę tworzoną przez komputery w muzeum „TeamLab Borderless” lub zobaczyć nowe technologie opracowywane w Miraikan – Narodowym Muzeum Wschodzącej Nauki i Innowacji.

W Odaibie możesz obejrzeć gigantyczny transformator, posąg Gundam, ożywający i zrobić zdjęcie z mini statuetką wolności. Kolejną dobrą rzeczą w Odaibie jest to, że jest to bardzo ekonomiczne miejsce do zwiedzania, większość rzeczy jest darmowa lub nie kosztuje wiele. Zobacz nasz przewodnik po najlepszych rzeczach, które można robić w Odaibie tutaj.