Dom i ogród

Jak zamontować rolety ?

Jak zainstalować żaluzje lub rolety do montażu wewnętrznego
Proces instalacji rolet do montażu wewnętrznego może się nieznacznie różnić w zależności od produktu. Te ogólne kroki zawierają przegląd dotyczący instalacji rolet do montażu wewnętrznego, ale zawsze należy zapoznać się z instrukcjami producenta, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące danego produktu.

Pierwszy uchwyt należy umieścić w górnym narożniku ramy okiennej tak, aby znajdował się on na równi z powierzchnią ściany. Zawsze należy sprawdzić w instrukcji obsługi konkretnego produktu dokładne położenie wsporników. Jeżeli rolety są wyposażone w falbankę dekoracyjną, należy umieścić wsporniki z powrotem w otworze okiennym, aby zapewnić miejsce na falbankę.
Zaznaczyć ołówkiem lokalizację wkrętów.
Powtórzyć kroki 1 i 2 z drugim uchwytem w przeciwległym narożniku ramy okiennej. W przypadku montażu w suchej zabudowie bez kołków rozporowych z tyłu, konieczne będzie użycie kotew do suchej zabudowy.
Użyj miarki z taśmy stalowej lub narzędzia do wypoziomowania, aby upewnić się, że oba miejsca mocowania uchwytów są równe.
Użyj wiertła – mniejszego niż wkręty – do wywiercenia otworów przelotowych przez znaczniki uchwytów.
Wkręć wsporniki na swoje miejsce.
Zamontuj żaluzje wsuwając nadproże do wsporników i zamknij je, aby zamocować nadproże na swoim miejscu lub zatrzaśnij je we wspornikach dla innych stylów.
Przetestuj rolety, opuszczając je, podnosząc i obracając, aby upewnić się, że wszystkie części są sprawne.

Jak wykonać pomiar żaluzji montowanych na zewnątrz
Obróbki okien montowane na zewnątrz są montowane na listwach okiennych, ścianie lub suficie nad oknem. Rolety lub żaluzje montowane na zewnątrz mogą sprawić, że Twoje okna będą wyglądać na szersze i dłuższe, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę światła i ochronę prywatności. Jeśli okna nie mają wystarczającej głębokości montażu, może być konieczne zainstalowanie uchwytu zewnętrznego. Postępuj zgodnie z poniższymi prostymi krokami, aby zmierzyć okna pod kątem obróbki okien zamontowanych na zewnątrz:

Najpierw należy zmierzyć nad oknem, aby upewnić się, że na listwie lub ścianie znajduje się co najmniej 2″ płaskiej powierzchni.
Następnie należy zmierzyć szerokość, którą chcemy przykryć. Blinds.com zaleca przynajmniej 1,5″ zakładki z każdej strony okna dla rolet i żaluzji, a 2″ zakładki z każdej strony dla rolet i żaluzji słonecznych. Dodatkowa szerokość zapewnia większą prywatność i blokadę światła. Jak zawsze, zapisz swoje wymiary z dokładnością do 1/8 cala.
Określ lokalizację poręczy – lub górnej – obróbki okien. Można ją zamontować na listwie lub na ścianie. Zaznaczyć to miejsce ołówkiem.
Zmierz wysokość każdego okna od znaku, który właśnie wykonałeś, do miejsca, w którym ma spoczywać dolna część obróbki okiennej. Weź pod uwagę, czy zabieg ma się rozciągać na parapet czy na dół. Jeśli masz wystający parapet, zaleca się, aby był on umieszczony na dole.
Należy zwrócić uwagę na przeszkody, takie jak gałki do drzwi lub profile. Jeśli masz przeszkody, dostępne są klocki dystansowe lub wsporniki przedłużające, które pomagają wysunąć żaluzję lub cień na tyle daleko, aby uniknąć wystających elementów.
Nie dokonuj odliczeń od swoich pomiarów.
Podwójnie sprawdź, czy Twoje pomiary są zgodne z formatem szerokości według wysokości (szer. x wys.).