Moda i uroda

Jak bardzo bolą kolczyki w nosie?

Prawie każdy będzie chciał wiedzieć, jak bardzo będzie bolało nowe przekłucie nosa, zanim je dostanie, zwłaszcza ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli przekłucia.

Niestety, nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ale to, co mogę Państwu zaoferować, to dogłębne informacje o tym, jakie czynniki mogą zdecydowanie wpłynąć na to, jak bardzo kolczykowanie nosa będzie bolało.

Posiadanie tej wiedzy może pomóc w przygotowaniu się do tego, co ma nastąpić, a nawet może pomóc w zminimalizowaniu bólu w trakcie i po zabiegu. Tak więc kontynuuj czytanie.

Czy kolczykowanie nosa na pewno będzie bolało?
Tak, przebicie nosa prawdopodobnie będzie bolało. Jednak każdy odczuwa ból na swój własny sposób, a igła do przekłuwania nosa jest niezwykle cienka i ostra. Niektórzy ludzie mogą nie odczuwać prawie żadnego bólu.

Dla innych, tkanka nosa jest szczególnie wrażliwa. Te osoby mogą odczuwać ból przebicia nosa intensywniej niż inne. Można sobie wyobrazić, jak wrażliwa jest tkanka nosa, ściskając obszar, który ma zostać przekłuty.

Jak silny będzie ból przy przekłuwaniu nosa?
Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej jesteś zrelaksowany podczas przekłuwania nosa, tym mniej intensywnie będziesz odczuwał ból. Uwierz mi, przekłuwający nos ból jest do zniesienia. Przecież każdy, kto przeszył nos przed tobą, doznał bólu. Bazując na tym, jak inni ludzie opisują ból przekłuwania nosa, oto czego możesz się spodziewać.

Ból prawdopodobnie wystarczy, by oczy zaczęły płynąć. Zdarza się to często w przypadku kolczyków w nosie, w szczególności dlatego, że tkanka nosa jest połączona z zatokami, a gdy nos jest podrażniony, wysyła sygnały nerwowe dla oczu do wody.

Dlatego też, jeśli obserwowałeś, jak ktoś przekłuwał nos i widział swoje oczy dobrze ze łzami, nie oznacza to, że tak bardzo bolało, że płakał. Prawdopodobnie oznacza to tylko, że ich oczy łzawią jak normalna reakcja na stymulację tkanek nosa.

Jeśli masz przekłute inne obszary ciała, to możesz mieć pewne porównanie, czego się spodziewać. Kolczyki w uszach są najczęstszymi kolczykami, więc porównamy kolczykowanie nosa z tymi. Kolczyki uszne to najmniej bolesna część ciała, która została przekłuta. W związku z tym, jeśli zamierzasz przekłuwać nos, oczekując, że będzie on wyglądał tak samo jak kolczykowanie płatów usznych, będziesz w szoku.

Z drugiej strony, piercing chrząstki może być jednym z bardziej bolesnych kolczyków, ponieważ igła musi przejść przez grubszą, twardszą tkankę. W związku z tym, jeśli zrobiono kolczyk chrząstki, można oczekiwać, że ból podczas przekłuwania nosa będzie nieco podobny do tego.

Dla wielu osób ból przekłucia nosa sprowadza się do uszczypnięcia i ukłucia, tak jak w przypadku kichania. Jeśli więc zastanawiasz się, czy nie powinieneś przekłuwać nosa, nie pozwól, aby ból stał się czynnikiem decydującym.

Czego można się spodziewać w sklepie
Kiedy wchodzisz na kolczykowanie nosa, procedura jest całkiem standardowa. Profesjonalista wykonujący kolczykowanie przygotuje sprzęt, upewniając się, że igła i biżuteria do kolczykowania są czyste i wysterylizowane.
Oni również oczyszczą miejsce, które ma być przekłute na nosie, i powinni założyć nową parę rękawic przed rozpoczęciem.

Piercinger zaznaczy miejsce, które ma być przekłute długopisem i założy zacisk na nos. Zacisk przytrzyma nos na miejscu, abyś nie poruszał się podczas przekłuwania.

Zacisk ma gładkie krawędzie i nie boli. Następnie igłę wkłada się przez zaznaczony obszar. W przypadku kolczyków nosowych, igła przechodzi przez chrząstkę.

Najprawdopodobniej odczujesz najsilniejszy ból, ponieważ igła przebijająca przechodzi przez nos. Pamiętaj, że ta część kończy się w ciągu kilku sekund i będzie to cienka, ostra igła, taka, która powoduje najmniej bólu.

W końcu, piercingowiec będzie wkładał biżuterię przez piercing. Dla niektórych osób, ta część może powodować również odrobinę bólu. Inni nie odczuwają żadnego bólu, kiedy biżuteria jest umieszczana.

Często biżuteria jest przymocowana do końca wydrążonej igły tak, że gdy igła przebijająca wyjdzie z nosa, biżuteria przechodzi z nią w jednym płynnym ruchu.