Podróże

Dublin – co warto zobaczyć ?

Jeśli „szczęście Irlandczyków” jest po twojej stronie i znajdziesz się w niesławnym mieście Dublin, będzie niezliczona ilość rzeczy do zrobienia i zobaczenia, gdy tam będziesz. Nie tylko Dublin jest głęboko zakorzeniony w swojej niesamowitej historii, kulturze i – cóż, gorzałce – mieszkańcy Dublina są również takimi bohaterami.

Niezależnie od tego, czy dzielą się oni długimi historiami, śpiewają lokalne piosenki, czy też opowiadają dziwne żarty tu i ówdzie, aby cię rozśmieszyć, miejscowi nigdy nie przestają się uśmiechać. A ponieważ miasto jest położone na wschodnim wybrzeżu, jednodniowe wycieczki i wyprawy w góry lub na brzegi klifów to tylko przejazd autobusem, gdzie można zobaczyć jedne z najbardziej rozległych i najpiękniejszych scenerii w całej Irlandii.

  1. Impreza jak u Irlandczyków w The Temple Bar

Temple Bar jest prawdopodobnie jednym z najbardziej kultowych barów w całym Dublinie, z turystów przybywających z całego świata, aby wypić drinka wewnątrz jego słynnych ścian. Chociaż historia baru sięga początków XIII wieku, do dziś jest on popularny ze względu na jego słynną czerwoną obudowę, świetną lokalizację w samym sercu miasta, a także fakt, że stanowi ogromną część centralnej sceny życia nocnego w Dublinie. Obecnie The Temple Bar jest najbardziej popularnym barem odwiedzanym przez młodych turystów – a nawet niektórych miejscowych – którzy chcą wypić szklankę (lub dwie, lub trzy) mocnej irlandzkiej whisky i cieszyć się piekielnie dobrą nocą.

  1. Drink Inside a Restored Cathedral at The Church

Jeden z najbardziej unikalnych i najpiękniejszych barów w mieście, Kościół nie jest tym, czym jego nazwa może sprawiać wrażenie. W rzeczywistości, Kościół pierwotnie nazywał się Kościołem Mariackim, jednak został zamknięty w 1964 roku i ostatecznie odrestaurowany i przekształcony w popularny bar i klub nocny w 2007 roku. Na głównym piętrze znajduje się wspaniały bar na wyspie, który niemalże rozciąga się na całej długości kościoła, wraz z kabinami, stołkami i stołkami barowymi dla gości oraz małą sceną, która gra na żywo tradycyjną irlandzką muzykę od 19:00 do 21:00 w niedzielę – środę. Na dole znajduje się klub nocny – otwarty w każdy piątek i sobotę w nocy z 22:00 do 15:00 – z rezydentem DJ’em, który gra wszystkie najnowsze utwory popularne i Rn’B. W barze znajduje się również mała scena, która gra na żywo tradycyjną muzykę irlandzką od 19:00 do 21:00 w niedzielę – środę.

  1. Odwiedź Guinness Storehouse Factory

Znajdujący się w samym sercu Browaru św. Jakuba magazyn Guinnessa jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w całej Irlandii. Wnętrze jest zaprojektowane tak, aby wyglądało dokładnie jak kufel samego Guinnessa i jest znane jako największe piwo na świecie. Bilet do fabryki Guinnessa (około 18 euro) zabierze Cię na wycieczkę po siedmiu piętrach irlandzkiej historii piwowarstwa, gdzie dowiesz się wszystkiego o rodzinie Guinnessa, a także o tym, jak ukochane piwo stout jest pieczołowicie wykonane do perfekcji. Na koniec wycieczki zostaniesz podrzucony do Gravity Bar na 7 piętrze, gdzie będziesz mógł rozkoszować się orzeźwiającym kuflem Guinnessa z widokiem na panoramę Dublina 360 stopni.

  1. Weź udział w zwiedzaniu Starej Gorzelni Jamesona

Kolejną historyczną perełką jest Old Jameson Distillery, położona tuż przy Smithfield Square. Miejsce to było wcześniej pierwotnym miejscem produkcji i destylacji whisky Jameson, aż do zaprzestania jej produkcji na początku lat siedemdziesiątych. Wycieczka po starej destylarni pozwoli na zapoznanie się z historią i procesem powstawania rafinowanej whiskey, a także na uczestniczenie w degustacji porównawczej whiskey. Na zakończenie wycieczki otrzymają Państwo ekskluzywny Certyfikat Degustatora Whiskey, który oficjalnie potwierdzi Państwa wiedzę na temat tradycyjnej irlandzkiej whiskey, którą będą mogli Państwo pokazać swojej rodzinie i przyjaciołom w domu.

  1. Zrób zdjęcie z The Spire of Dublin

Jeden z najłatwiejszych do zauważenia z daleka, Iglica stoi dumnie w centrum ulicy O’Connell, wznosząc się około 120 metrów nad ziemią. Ta całkowicie nierdzewna konstrukcja ma około 3 metrów średnicy u podstawy i 15 centymetrów na wierzchołku. W słoneczne dni można zauważyć jej zewnętrzną stronę delikatnie oświetloną przez słońce – oświetlając pomnik dla wszystkich. Końcówka konstrukcji jest również oświetlona przez zewnętrzne źródło światła w nocy, aby działać jak latarnia morska na nocnym niebie.