Fauna i Flora

Czy kret zasypia na zimę ?


Kret to 6″ – 8″, brązowo-szary ssak z klasy owadożerców. To nie jest gryzoń, jak niektórzy uważają. Nie żuje, tylko kopie. Ich szyje są mocne z wydłużonymi głowami. Ponieważ większość czasu spędzają pod ziemią, mają bardzo małe oczy i uszy, które są prawie całkowicie pokryte futrem. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest ich potężny, łopatkowaty przedni nóg z dużymi, grubymi paznokciami u stóp, których używają do kopania swoich tuneli.

Kret może stanowić do stu stóp tunelu każdego dnia, kiedy szuka pluskiew i robaków do zjedzenia. Naprawdę kocha te pluskwy i robaki. Twój standardowy kret może zjeść od dwóch do trzech razy więcej niż wynosi jego masa ciała każdego dnia. Mmmmm. Yummy!

Wielu właścicieli domów i firm uważa krety za szkodniki, ponieważ niszczą trawniki i wraki roślin, gdy szukają tych smacznych robaków. To może być całkiem problem dla pola golfowego, parku, lub domu z dużym trawnikiem. Aktywność kretów jest szkodliwa dla struktur korzeniowych i prowadzi do wysuszenia lub uszkodzenia trawy.

Czy krety hibernują?
Mole nie hibernują. Może się wydawać, że w zimie krety przechodzą w stan hibernacji, ponieważ możesz ich nie zauważyć, dopóki nie rozgrzeje się pogoda, ale krety pozostają aktywne przez całą zimę. Po prostu wykopują się głębiej w ziemię podczas chłodniejszych miesięcy. Mole cofają się do swoich nor lęgowych poniżej linii mrozu, ale pozostaną aktywne przez całą zimę. Zimą przestają kopać w ziemi tunele powierzchniowe, ponieważ ziemia jest zamarznięta. Tak więc, mimo że mogą myśleć, że ich własność jest bezpieczna, nadal kopią i wyrządzają szkody pod ziemią. Jeśli sądzisz, że nie musisz martwić się kretami w zimie, bo są w stanie hibernacji, zastanów się jeszcze raz.

Gdzie w zimie chodzą krety?
Mole mają tunele znacznie dalej pod ziemią, w których się gnieżdżą. Te gniazda są poniżej linii mrozu. Podczas gdy aktywność kretów na twoim podwórku może wydawać się zatrzymana w zimie, krety wciąż tam są, ale są znacznie mniej prawdopodobne do zauważenia.

Jak można pozbyć się kretów?
Właściwa ochrona kretów wymaga sześciu wizyt w roku, co drugi miesiąc, aby leczyć tunele. Powodem tych zabiegów jest to, że nowe krety nie zamieszkują w starych tunelach. Aktywny kret zostawi swój zapach, by oznaczyć swoje terytorium. Jeśli kret natknie się na oznaczony tunel, będzie się poruszał dalej. Jeśli nie będzie miał zapachu, użyje tych tuneli jako swojego własnego. Nazywa się to „rekolonizacją”.

Po tym jak firma zajmująca się zwalczaniem szkodników usunie wszystkie twoje krety, muszą one odbyć wizyty, aby zapobiec ponownej kolonizacji starych tuneli i sprawdzić, czy nie ma nowych tuneli. Wizyty te są konieczne, nawet w zimie. Jeśli masz do czynienia z kretami, może to być bardzo frustrujące. Zaangażujcie kontrolera szkodników, a przynajmniej dowiedzcie się więcej o nawykach i destrukcyjnej naturze tego szkodnika. Nigdy nie będziesz w stanie pozbyć się kretów z trawnika, ale możesz je poważnie powstrzymać. Zachowajcie zdrowy rozsądek i uzyskajcie profesjonalną pomoc. Aby uzyskać więcej informacji na temat kontroli kretów, skontaktuj się z Rottler już dziś!